Sezóna 2024

28.06.2024

Kvalifikace

motokáry tillotson čechy

Písek

Dny
hodiny
minut
sekundy
Runda w trakcie

Tajemství techniky jízdy motokárou – objev svůj talent!

Víte, že karting je mnohem víc než jen jízda na trati? Je to umění, které skrývá mnoho tajemství a výzev. V dnešním článku společně odhalíme techniky jízdy motokárou, díky kterým plně využijete svůj talent na trati!

Zde jsou některé klíčové techniky jízdy motokárou, které vám pomohou zlepšit své dovednosti na trati:

Body brzdění: Výběr správného bodu brzdění je klíčový pro účinnou techniku jízdy motokárou. Najděte místo na trati, kde budete brzdit před zatáčkou, aby se zachovala rovnováha mezi maximální rychlostí a udržením kontroly nad motokárou.

Jízdní linie: Udržování ideální jízdní linie umožňuje plynulé projíždění zatáček a minimalizování ztrát času. Přizpůsobte jízdní línii tak, abyste měli správný průjezd zatáčkou  a dosáhli co největší rychlosti při jejím výjezdu.

Projíždění zatáček: Naučte se techniku projíždění zatáček plynule a efektivně. Udělejte jeden plynulý pohyb a vyhněte se prudkým manévrům, které mohou způsobit ztrátu rychlosti.

Předjíždění: Předjíždění je jedna z nejdůležitějších technik v kartingu. Naučte se identifikovat a využívat slabé stránky soupeřů, hledat vhodné okamžiky k útoku a získat výhodu na trati.

Koncentrace a vyrovnanost: Snažte se být po celou dobu jídzy koncentrován a soustřeďte se před každou zatáčkou, nad jejim průjezdem. Během celého závodu je potřeba být maximálně uvolněný a vyrovnaný.

Udržování stálého tempa: Rovnoměrné udržování tempa po celý závod je klíčové. Vyhněte se prudkým změnám rychlosti a snažte se udržovat rovnoměrný rytmus jízdy.

Pamatujte, že ovládnutí těchto technik vyžaduje čas, cvičení a trpělivost. Trénink na trati a analýza svých jízd a chyb vám pomůže stát se lepším jezdcem  a plně využít potenciál na kartingových tratích.

Závazná přihláška

Závod Písek - 16.09.2023
Startovné 5000 Kč
Platba v hotovosti na místě nebo bankovním převodem
Jezdec 1
Jezdec 2
Jezdec 3
Jezdec 4
Jezdec 5
Závod Steel Ring Třinec - 02.12.2023

Přihlaste se do závodu Tillotson

Přihlaste se do závodu Tillotson Spring Endurance Race